Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi sizi “Rəngarəng qobelen dünyası” sərgisi çərçivəsində keçiriləcək qobelen üzrə ustad dərslərinə dəvət edir.
Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi sizi “Rəngarəng qobelen dünyası” sərgisi çərçivəsində keçiriləcək qobelen üzrə ustad dərslərinə dəvət edir. Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin “Rəssamlıq” fakultəsinin “Dizayn və dekorativ tətbiqi sənət” kafedrasının baş müəllimi Tamilla Abdullayeva tərəfindən 5, 6, 12, 13, 19, 20 fevral tarixlərində təqdim olunacaq dərslərdə iştirakçılar qobelen üzrə eskiz hazırlamağı və onun əsasında qobelen toxumağı öyrənəcəklər. Bunu nəzərə alaraq, ustad dərslərinə ardıcıl şəkildə qatılmaq mütləqdir. Dərslər üçün bütün ləvazimatlar muzey tərəfindən təmin ediləcək.
Ustad dərsləri 18 yaşdan yuxarı şəxslər üçün nəzərdə tutulub. Yerlər məhdud olduğundan öncədən qeydiyyatdan keçməyinizi xahiş edirik: https://forms.gle/gPPWLnC3tJmUsqce9

Азербайджанский национальный музей ковра приглашает вас на мастер-классы по гобелену в рамках выставки «Мир красочных гобеленов».
Азербайджанский национальный музей ковра приглашает вас на мастер-классы по гобелену в рамках выставки «Мир красочных гобеленов». На мастер-классе, этапы которого которые пройдут 5, 6, 12, 13, 19 и 20 февраля под руководством старшего преподавателя кафедры дизайна и декоративно-прикладного искусства факультета живописи Азербайджанского государственного университета культуры и искусства Тамиллы Абдуллаевой, участники научатся рисовать эскизы и ткать гобелены на их основе (для этого необходимо посещение всех этапов мастер-класса). Все необходимые материалы и принадлежности предоставляются музеем. Зарегистрироваться на мастер-класс может любой желающий старше 18 лет.