İmadəddin Nəsiminin 650-illiyinə həsr olunmuş xalça eskizləri müsabiqəsində I, II və III yerlərin qalibləri və onların eskizlərini sizə təqdim edirik
Heydər Əliyev Fondu, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Xalça Muzeyi tərəfindən keçirilən İmadəddin Nəsiminin 650-illiyinə həsr olunmuş xalça eskizləri müsabiqəsində I, II və III yerlərin qalibləri və onların eskizlərini sizə təqdim edirik:
I yer – Eskiz “Nəsim yeli”. Müəllif: Fatimə Axundzadə
II yer – Eskiz “Məndə sığar iki cahan, mən bu cahana sığmazam”. Müəllif: Rühəngiz Bağırova
III yer – Eskiz “Göz yaşı”. Müəllif: Sürəyya Dadaşeva
Qeyd edək ki, I və II yerlərin qalibləri münsiflər heyəti tərəfindən müəyyən edilmişdir. III yerin qalibini isə muzeyin Facebook səhifəsində ən çox tamaşaçı səsi toplamış eskizin müəllifi olmuşdur.

Here are the 1st, 2nd and 3rd place winners of the carpet sketch contest devoted to Imadaddin Nasimi’s 650th anniversary
Here are the 1st, 2nd and 3rd place winners of the carpet sketch contest devoted to Imadaddin Nasimi’s 650th anniversary. The contest is organized by the Heydar Aliyev Foundation, the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, and the Azerbaijan Carpet Museum.
1st place winner
Nasim Yeli. Author: Fatima Akhundzade
2nd place winner
Both worlds can fit within me but in this world I cannot fit. Author: Ruhangiz Bagirova
3rd place winner
Tear. Author: Suraya Dadasheva
It should be noted that the 1st and 2nd place winners were selected by Jury Members. The 3rd place winner is the author of the sketch, who got the most likes on the museum’s Facebook page.