Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna vəsait ayırıb
Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi ölkəmizdə koronavirus infeksiyasının (COVID-19) yayılmasının qarşısının alınması və onunla mübarizə istiqamətində səhiyyə tədbirlərinin həyata keçirilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin “Azərbaycan Respublikasında əhalinin sağlamlığının qorunması və koronavirus infeksiyasına qarşı mübarizənin gücləndirilməsi ilə bağlı tədbirlər haqqında” 2020-ci il 19 mart tarixli Fərmanına əsasən yaradılan Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna vəsait ayırıb.
İnanırıq ki, dövlət tərəfindən həyata keçirilən məqsədyönlü tədbirlər, xalqımızın həmrəyliyi, hər bir vətəndaşın məsuliyyətli davranışı sayəsində ölkəmizdə bu virusun geniş miqyasda yayılmasının qarşısı alınacaq.

Azerbaijan National Carpet Museum made a donation to the Fund to Support Fight Against Coronavirus
In order to prevent the spread of coronavirus infection (COVID-19) in our country and to support the public health measures to fight infection, the Azerbaijan National Carpet Museum made a donation to the Fund to Support Fight Against Coronavirus. This Fund was established in accordance with the decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated March 19, 2020 “On measures to protect public health and strengthen the fight against coronavirus infection in the Republic of Azerbaijan”.
We are convinced that the relevant measures taken by the state, as well as the cohesion of people and the responsible approach of each citizen to this issue, will help to counter the spread of viral infection.