26 yanvar tarixindən muzeyimizə gəlib yeni “Rəngarəng qobelen dünyası. Tamilla Abdullayevanın fərdi sərgisi” ilə tanış ola bilərsiz.
26 yanvar tarixindən muzeyimizə gəlib yeni “Rəngarəng qobelen dünyası. Tamilla Abdullayevanın fərdi sərgisi” ilə tanış ola bilərsiz. Burada qobelen və xalça üzrə tanınmış rəssamın 1990–2022-ci illərdə yaratdığı əsərlər nümayiş olunacaq. Sərgi çərçivəsində mühazirə, rəssam Tamilla Abdullayeva ilə görüş, qobelentoxuma üzrə ustad dərsləri və tematik ekskursiyalar təşkil olunacaq. Sərgi 25 fevral tarixinədək davam edəcək.

С 26 января в нашем музее открывается выставка «Мир красочных гобеленов. Персональная выставка Тамиллы Абдуллаевой»
С 26 января в нашем музее открывается выставка «Мир красочных гобеленов. Персональная выставка Тамиллы Абдуллаевой», на которой будут представлены гобелены, ковры и ковровые эскизы, созданные в период с 1990 по 2022 годы.
В рамках выставки будут организованы лекция, встреча с художницей, мастер-классы по ткачеству гобелена и тематические экскурсии. Выставка продлится до 25 февраля 2022 года.