“Nənəmin sandığından fashion show” layihəsi​ çərçivəsində 3 aylıq tədris proqramına yenidən start verir.
Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi​ Uşaq şöbəsi​ böyük maraqla qarşılanan​ “Nənəmin sandığından fashion show” layihəsi​ çərçivəsində 3 aylıq tədris proqramına yenidən start verir.
Proqram müddətində iştirakçılar Qarabağa aid milli geyimlər haqqında nəzəri biliklərə, praktik bacarıqlara yiyələnəcəklər. Tədris proqramını bitirənlərə sertifikatlar təqdim ediləcək və onların hazırladıqları geyimlərdən ibarət moda nümayişi olacaq.
Azərbaycan və rus dillərində keçiləcək dərslərə qatılmaq istəyən 11-18 yaş arası qızlar və oğlanlar sentyabrın 30-dək qeydiyyatdan keçməyi unutmasınlar.
​Layihə haqqında ətraflı məlumat almaq və qeydiyyatdan keçmək üçün (+99450) 363 43 55, (+99455) 262 81 84 nömrələri ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz.

Детский отдел Азербайджанского национального музея ковра возобновляет трехмесячную образовательную программу в рамках проекта «Показ мод из бабушкиного сундука»
Детский отдел Азербайджанского национального музея ковра возобновляет трехмесячную образовательную программу в рамках проекта «Показ мод из бабушкиного сундука», который был воспринят с большим интересом.
В ходе программы участники приобретут теоретические знания о национальных костюмах Карабаха и практические навыки. Тем, кто завершит программу обучения, будут вручены сертификаты. По окончании программы состоится показ созданной ими одежды.
Девочки и мальчики в возрасте от 11 до 18 лет, желающие посещать уроки на азербайджанском и русском языках, приглашаются к регистрации в проекте до 30 сентября. Номера для получения дополнительной информации о проекте и регистрации: (+99450) 363 43 55, (+99455) 262 81 84