Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna vəsait ayırıb
Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədilə Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna vəsait ayırıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fondu Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu Silahlı Qüvvələrin müasir tələblər səviyyəsində inkişafını təmin etmək, onun maddi-texniki bazasını möhkəmləndirmək və zəruri sosial tədbirləri maliyyələşdirmək məqsədilə ümummilli lider Heydər Əliyevin 2002-ci il 17 avqust tarixli Fərmanı ilə yaradılıb.
Fondun əsas vəzifəsi Azərbaycan Respublikasının etibarlı müdafiəsi üçün Silahlı Qüvvələrin inkişafını və onun maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsini, həmçinin hərbi qulluqçuların sosial müdafiəsinin daha da gücləndirilməsini təmin etməkdir.
Fondun əsasnaməsinə görə, Silahlı Qüvvələrin maddi-texniki və sosial bazasının möhkəmləndirilməsinə maliyyə yardımı məqsədilə Azərbaycan ərazisində fəaliyyət göstərən hüquqi və fiziki şəxslər könüllü ödəmələr həyata keçirə bilərlər.

Азербайджанский национальный музей ковра перевел средства в Фонд помощи Вооруженным силам с целью поддержки Азербайджанской армии, сражающейся за территориальную целостность нашей страны.
Отметим, что Фонд помощи Вооруженным Силам Азербайджанской Республики был создан указом общенационального лидера Гейдара Алиева от 17 августа 2002 года, с целью обеспечения развития Вооруженных сил на уровне современных требований, укрепления их материально-технической базы и финансирования необходимых социальных мероприятий.
Главная задача Фонда заключается в развитии Вооруженных сил с целью надежной защиты Азербайджанской Республики и укреплении их материально-технической базы, в том числе в усилении социальной защиты военнослужащих.
Согласно положению Фонда юридические и физические лица, осуществляющие деятельность на территории Азербайджана, вправе производить перечисления с целью усиления материально-технической и социальной базы Вооруженных сил.