Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna vəsait ayırıb
Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədilə Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna vəsait ayırıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fondu Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu Silahlı Qüvvələrin müasir tələblər səviyyəsində inkişafını təmin etmək, onun maddi-texniki bazasını möhkəmləndirmək və zəruri sosial tədbirləri maliyyələşdirmək məqsədilə ümummilli lider Heydər Əliyevin 2002-ci il 17 avqust tarixli Fərmanı ilə yaradılıb.
Fondun əsas vəzifəsi Azərbaycan Respublikasının etibarlı müdafiəsi üçün Silahlı Qüvvələrin inkişafını və onun maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsini, həmçinin hərbi qulluqçuların sosial müdafiəsinin daha da gücləndirilməsini təmin etməkdir.
Fondun əsasnaməsinə görə, Silahlı Qüvvələrin maddi-texniki və sosial bazasının möhkəmləndirilməsinə maliyyə yardımı məqsədilə Azərbaycan ərazisində fəaliyyət göstərən hüquqi və fiziki şəxslər könüllü ödəmələr həyata keçirə bilərlər.

The Azerbaijan National Carpet Museum has donated funds to the Azerbaijan Armed Forces Assistance Fund to support the Azerbaijani army fighting for the liberation of the occupied territories.
The Armed Forces Relief Fund was established under the order by President Heydar Aliyev on August 17, 2002. The Fund was established to develop and strengthen the material and technical base of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan.
The fund was established to ensure the development of the Armed Forces at the level of modern requirements, to strengthen the material and technical base and to finance the necessary social measures.
The Fund is formed by voluntary contributions of individuals and legal entities operating in Azerbaijan and other revenues not prohibited by law, according to the decree.