“NARGIS” jurnalının budəfəki buraxılışında (№ 78, yanvar 2021-ci il) görkəmli alim, xalçaçı rəssam Lətif Kərimov haqqında
“NARGIS” jurnalının budəfəki buraxılışında (№ 78, yanvar 2021-ci il) görkəmli alim, xalçaçı rəssam Lətif Kərimov haqqında Azərbaycan Milli Xalça Muzeyinin direktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Şirin Məlikovanın, professor Kubra Əliyevanın və muzeyin Ekspozisiya şöbəsinin müdiri Əfşan Rzayevanın məqaləsi dərc olunub. Jurnalda “Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi təcrübəsində boyanmamış yundan toxunan xalçalar" adlı layihə barədə məqalə də yer alıb. Həmçinin muzeyin kolleksiyasında qorunan qədim və dəyərli zərgərlik nümunələrinin, XVII əsrə aid “Xətai” xalçasının fotoşəkilləri müəyyən mövzulara uyğun olaraq verilib.

В новом номере журнала NARGIS (№ 78, январь 2021 г.) опубликована статья о выдающемся ученом, художнике по ковре Лятифе Керимове
Дорогие друзья,
В новом номере журнала NARGIS (№ 78, январь 2021 г.) опубликована статья о выдающемся ученом, художнике по ковре Лятифе Керимове, подготовленная Ширин Меликовой, директором Азербайджанского национального музея ковра, заслуженным деятелем культуры, профессором Кюброй Алиевой и Афшан Рзаевой, заведующим экспозиционным отделом Азербайджанского национального музея ковра. В журнале также размещена статья о проекте «Шерстяные ковры из неокрашенных нитей в практике Азербайджанского национального музея ковра». Кроме того, в соответствии с тематикой номера в нем представлены фотографии некоторых экспонатов АНМК - старинных ювелирных изделий и ковра «Хатаи» XVII века.