Qırğız Respublikasının birinci xanımı Ayqul Japarova və Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət nazirinin müavini Sevda Məmmədəliyeva Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində qonaq olub
Qırğız Respublikasının birinci xanımı Ayqul Japarova və Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət nazirinin müavini Sevda Məmmədəliyeva Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində qonaq olub. Muzeyin direktoru Şirin Məlikova qonaqlara daimi ekspozisiyada nümayiş olunan zəngin kolleksiyalarımız barədə ətraflı məlumat verib, onları Zərgərlik fondunda qorunub saxlanılan sənət nümunələri ilə tanış edib.
Xalqımızın tarixini, mədəniyyətini, adət-ənənəsini, həyat tərzini özündə əks etdirən zəngin irsimizlə yaxından tanışlığın onda xoş təəssürat yaratdığını bildirən birinci xanım öz təəssüratlarını muzeyimizin xatirə kitabına yazıb.

Азербайджанский национальный музей ковра посетили первая леди Кыргызской Республики Айгуль Джапарова и заместитель министра культуры Азербайджанской Республики Севда Мамедалиева.
Азербайджанский национальный музей ковра посетили первая леди Кыргызской Республики Айгуль Джапарова и заместитель министра культуры Азербайджанской Республики Севда Мамедалиева. Директор музея Ширин Меликова подробно рассказала гостьям о наших богатых коллекциях, представленных в постоянной экспозиции, и ознакомила их с произведениями искусства, хранящимися в Ювелирном фонде.
Знакомство с этим богатым наследием, в котором нашли отражение история, культура, традиции и быт нашего народа, произвели на первую леди Кыргызской Республики большое впечатление, которым она поделилась в книге отзывов посетителей музея.