Qırğız Respublikasının birinci xanımı Ayqul Japarova və Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət nazirinin müavini Sevda Məmmədəliyeva Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində qonaq olub
Qırğız Respublikasının birinci xanımı Ayqul Japarova və Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət nazirinin müavini Sevda Məmmədəliyeva Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində qonaq olub. Muzeyin direktoru Şirin Məlikova qonaqlara daimi ekspozisiyada nümayiş olunan zəngin kolleksiyalarımız barədə ətraflı məlumat verib, onları Zərgərlik fondunda qorunub saxlanılan sənət nümunələri ilə tanış edib.
Xalqımızın tarixini, mədəniyyətini, adət-ənənəsini, həyat tərzini özündə əks etdirən zəngin irsimizlə yaxından tanışlığın onda xoş təəssürat yaratdığını bildirən birinci xanım öz təəssüratlarını muzeyimizin xatirə kitabına yazıb.

First Lady of the Kyrgyz Republic Aigul Japarova and Deputy Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan Sevda Mammedaliyeva visited the Azerbaijan National Carpet Museum
First Lady of the Kyrgyz Republic Aigul Japarova and Deputy Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan Sevda Mammedaliyeva visited the Azerbaijan National Carpet Museum. Dr Shirin Melikova, Director of the ANCM welcomed the guests and showed them the rich collection displayed in the permanent exhibition and the Jewelry Fund.
The First Lady mentioned in the guestbook her captivating journey in the museum through the different places and periods of the history of Azerbaijan.