28 May – Respublika Günü
Sizi 28 May – Respublika Günü münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, sülh və əmin-amanlıq arzulayır, ən xoş arzular diləyirik!
Müsəlman Şərqində ilk parlamentli respublika olan Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti 1918-ci il mayın 28-də istiqlaliyyətini elan edib. Mövcudluğunu qısa müddət ərzində, cəmi 23 ay qoruya bilsə də, dövlətçilik tariximizdə böyük iz qoyub. Xoşbəxt xalqıq ki, müsəlman ölkələri arasında ilk demokratik, dünyəvi respublika olan Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin ənənələri əsasında XX əsrin sonlarında müstəqilliyini yenidən bərpa edən dövlətimiz bu gün ümummilli lider Heydər Əliyevin layiqli davamçısı, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin rəhbərliyi altında regionun lider ölkəsinə çevrilir, yüksəliş dövrünü yaşayır.
Belə qüdrətli dövlətin vətəndaşları olmaqdan qürur duyur, müstəqilliyimizin əbədi olmasını arzulayırıq!

28 мая - Днем Республики
Азербайджанская Демократическая Республика, первая парламентская республика на мусульманском Востоке, провозгласила свою независимость 28 мая 1918 года. И хотя АДР просуществовала недолго, всего 23 месяца, она оставила огромный след в истории нашей государственности. Мы счастливы, что наше государство, возродившее в конце ХХ века свою независимость на основе традиций Азербайджанской Демократической Республики, первой независимой, демократической, светской республики среди мусульманских стран, под руководством Президента Ильхама Алиева, достойного преемника общенационального лидера Гейдара Алиева, переживает период своего расцвета и превращается в лидирующую страну региона.
Мы гордимся тем, что являемся гражданами столь могущественного государства, и желаем чтобы наша независимость была вечной!