28 May – Respublika Günü
Sizi 28 May – Respublika Günü münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, sülh və əmin-amanlıq arzulayır, ən xoş arzular diləyirik!
Müsəlman Şərqində ilk parlamentli respublika olan Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti 1918-ci il mayın 28-də istiqlaliyyətini elan edib. Mövcudluğunu qısa müddət ərzində, cəmi 23 ay qoruya bilsə də, dövlətçilik tariximizdə böyük iz qoyub. Xoşbəxt xalqıq ki, müsəlman ölkələri arasında ilk demokratik, dünyəvi respublika olan Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin ənənələri əsasında XX əsrin sonlarında müstəqilliyini yenidən bərpa edən dövlətimiz bu gün ümummilli lider Heydər Əliyevin layiqli davamçısı, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin rəhbərliyi altında regionun lider ölkəsinə çevrilir, yüksəliş dövrünü yaşayır.
Belə qüdrətli dövlətin vətəndaşları olmaqdan qürur duyur, müstəqilliyimizin əbədi olmasını arzulayırıq!

May 28 - Republic Day
We wholeheartedly congratulate you on Republic Day, and wish you peace, prosperity,​ and all the​ best!
The Azerbaijan Democratic Republic, the first parliamentary republic in the Muslim East declared its independence on May 28, 1918. Although the Republic existed only 23 months it had a deep impact on the history of our statehood.​
It is encouraging that our state that regained its independence at the end of the 20th century and based on the traditions of the Azerbaijan Democratic Republic, the first independent, democratic, secular republic among Muslim countries, is experiencing a period of prosperity and is turning into a leading country in the region under the leadership of President Ilham Aliyev, a worthy successor to national leader Heydar Aliyev.