Koreya Respublikası Milli Assambleyasının sədri Park Byonq-Soq, onun xanımı Han Myeong Hee və rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində qonaq olub.
Koreya Respublikası Milli Assambleyasının sədri Park Byonq-Soq, onun xanımı Han Myeong Hee və rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində qonaq olub. Qonaqları direktoru Şirin Məlikova qarşılayıb. Daha sonra onlar muzeyin ekspozisiyasında nümayiş etdirilən dəyərli sənət nümunələri ilə tanış olublar. Qonaqlara muzeyin yaranması tarixi, fəaliyyəti, muzeydə qorunub saxlanılan xovlu və xovsuz xalçalar, xalça məmulatları, milli tikmə, bədii metal və geyim nümunələri, ornamentlərin semantik mənası barədə ətraflı məlumat verilib. Qonaqlar muzeyin “Zərgərlik” fondu ilə də yaxından tanış olublar.
Koreya Respublikası Milli Assambleyasının sədri Park Byonq-Soqa “Azərbaycan Xalça Muzeyi – 50” kitabı hədiyyə verilib.

Азербайджанский национальный музей (АНМК) ковра посетили председатель Национального собрания Республики Корея Пак Бён Сок, его супруга Хан Мён Хи и члены официальной делегации этой страны.
Азербайджанский национальный музей (АНМК) ковра посетили председатель Национального собрания Республики Корея Пак Бён Сок, его супруга Хан Мён Хи и члены официальной делегации этой страны. Директор Ширин Меликова встретила высоких гостей. Для них была проведена экскурсия по музею, в ходе которой они узнали о его истории, разносторонней деятельности, ценных экспонатах и семантике орнаментов на них. Делегация Кореи с интересом ознакомилась с коллекциями ворсовых и безворсовых ковров, ковровых изделий, вышивки, одежды, художественного металла, а также посетила Ювелирный фонд музея.
В заключение визита главе делегации был презентован экземпляр собственного издания АНМК «Азербайджанский музей ковра – 50».