Cari ilin 18 mart tarixində Azərbaycan Xalça Muzeyinin Uşaq Muzeyi şöbəsinin təşəbbüsü ilə “Ailə günü” adlı tədbir keçıriləcək.
“Ailə günü” tədbirinin keçirilməsində məqsəd valideyn-uşaq arasında ümumi maraqları birləşdirmək, ünsiyyət körpüsünü möhkəmləndirmək, həmçinin Novruz bayramının yaranma tarixi və Novruz adət-ənənələri haqqında məlumat verməkdir.
Tədbirdə məşhur memar Elçin Əliyevlə görüş, Gülzadə Abdulovanın iştirakı ilə “Bir eksponatın tarixi” layihəsində “Şəbkülah” mövzusunda mühazirə, “İstedad sənsən”, “Arzu ağacı” müsabiqələri, “Öz xalçanı yarat” kompüter proqramı, xalça pazlı, “Bahar qızının iştirakı ilə əyləncəli viktorina”, “Səməni saxla məni”, “Xalçalarda Novruz adət və ənənələrimizi simvol edən elementlər” mövzusunda 40 dəqiqəlik tematik ekskursiyalar, uşaq yazarı Gülzar İbrahimova ilə nağıl saatı, Azərbaycan cizgi filmlərinin nümayişi, “Şəkərburanı naxışla”, “Novruz yumurtasını boya”, “Xına bəzəyi”, “Bahar qızı” yumşaq oyuncağı, bahar çələngi və sehrli açıqcanın hazırlanması kimi bir-birindən maraqlı proqramlar təqdim olunacaq.
Məlumat üçün bildirək ki, “Ailə günü” tədbiri 26 mart tarixinədək, saat 11:00-dan 19:00-dək davam edəcək.

On March 18, 2017, on the initiative of the Department of Children's Museum the event Family Day will be held at the Azerbaijan Carpet Museum.
The aim of the event is to unite common interests between parents-children, strengthen bridges of communication, as well as provide detailed information about history and traditions of Nowruz Holiday.
At the event will be presented various programs, including meeting with famous architect Elchin Aliyev; lecture entitled Shebkulah by Gulzadeh Abdulova, within the project History of An Exhibit; “You are a talent” and “Wish Tree” contests; Create your own carpet – computer program; Competition with Bahar gizi (Spring girl); “Semeni sakhla meni”– concert-play; “Carpet elements symbolized the Nowruz customs and traditions” thematic excursions for 40 minutes; Fairy tale time with the children's writer Gulzar Ibrahimova; Azerbaijani cartoons; Make orrnament on shekerbura; Color Nowruz eggs; Henna hand decoration; “Bahar gizi” (“Spring girl”) soft toys; Make Spring wreath and magical cards.