Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində Gənclər Günü qeyd olunacaq
2 fevral – Gənclər Günü münasibətilə Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində “Açıq qapı” aksiyası və əlilliyi olan gənclərin əl işlərindən ibarət “Sərhədsiz sənətkarlar” sərgi-yarmarkası keçiriləcək.
Gənclərin asudə vaxtının səmərəli təşkili, onların ölkəmizin zəngin mədəni irsi ilə muzeylər vasitəsilə yaxından tanış olmaları məqsədilə həyata keçirilən “Açıq qapı” aksiyası 14-29 yaşlı Azərbaycan vətəndaşlarına şamil olunur. Sadəcə şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etməklə bu fürsətdən yararlanmaq mümkündür.
Əlilliyi olan gənclərin istedad və bacarıqlarının təbliği, dəstəklənməsi, ictmaiyyətin diqqətinin onların sosial müdafiəsinə yönəldilməsi məqsədilə təşkil olunan sərgi-yarmarkası da muzeydə gün ərzində davam edəcək.
Bununla yanaşı, həmin gün saat 15:00-da Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin nəzdində Humanitar Kollecin müəllim və tələbələrinin konserti keçiriləcək.
Silsilə tədbirlər Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi, Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi və Uşaq İnkişaf Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə baş tutacaq.

ANCM to Hold the Azerbaijani Youth Day
On February 2, on the occasion of the Azerbaijani Youth Day, the Azerbaijan National Carpet Museum will hold the Open Day and exhibition-fair Artists Without Borders displaying handmade items. The Open Day, intended to make effective leisure time for youth and familiarise them with the country's rich cultural heritage through museums, covers the Azerbaijani citizens aged 14-29. Visitors need to present their ID to participate.
Aiming to promote, support and bring social attention and security to the talent and skills of young men with physical disabilities event will be on all day.
A concert by the teachers and students of the Humanitarian College of the Azerbaijan State University of Culture and Arts, which will start at 15:00 will also be included.
The series of events are organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, the Azerbaijan National Carpet Museum, the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population, the Humanitarian College of the Azerbaijan State University of Culture and Arts and Child Development Centre.