Azərbaycan Milli Xalça Muzeyi “Könüllü proqramı”na 2024-cü ilin yayında yenidən start verir.
Könüllü fəaliyyəti ali və orta ixtisas müəssisələrində xalçaçılıq, rəssamlıq, bələdçi, bərpaçı, tərcüməçi, beynəlxalq əlaqələr və s. kimi ixtisaslar üzrə təhsil alan və ya təhsilini bitirmiş 18-28 yaş arası gənclər üçün təşkil olunur.
Namizədlərdən Azərbaycan, ingilis, rus dili bilikləri, kreativ düşünmə, intizamlı, məsuliyyətli, operativ, ünsiyyətcil və mehriban olmaq, kollektivlə işləmək bacarığı tələb olunur.
Könüllülük müddətində iştirakçılar muzeyin müxtəlif şöbələrinin təcrübəli əməkdaşları ilə birlikdə çalışaraq bilik və bacarıqlarını artıracaq, peşə vərdişlərinə yiyələnəcək, gələcək karyeraları ilə bağlı yeni fürsətlər yaratmaq şansı qazanacaqlar. Müqavilə öhdəliklərini uğurla yerinə yetirən hər kəsə sertifikat və xasiyyətnamə veriləcək.
Azərbaycan Milli Xalça Muzeyinin könüllüləri sırasına qoşulmaq istəyirsinizsə, mövzu hissəsində “Könüllü proqramı” yazmaqla mail@azcarpetmuseum.az elektron ünvanına CV göndərə bilərsiniz.
Əlavə məlumat üçün əlaqə: (+994) 12 497 20 16
Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində 2016-cı ildən etibarən həyata keçirilən “Könüllü proqramı”na ümumilikdə 133 nəfər qatılıb. Onların arasında azərbaycanlılarla yanaşı, Türkiyə, ABŞ və Kanada vətəndaşları da olub. Proqram iştirakçılarının bir qismi könüllülük müddətini uğurla başa vuraraq müxtəlif müəssisələrdə işləməyə başlayıblar.

В Азербайджанском национальном музее ковра стартует «Программа летней стажировки»
Программа организована для молодежи 18-28 лет, студентов и выпускников высших и средне-специальных учебных заведений, специализирующихся в следующих областях: ковроделие, изобразительное искусство, экскурсии, реставрация, переводы, международные отношения и т.д.
Требования к кандидатам: знание азербайджанского, английского и русского языков, творческое мышление, дисциплинированность, ответственность, оперативность, общительность, дружелюбие и умение работать в команде.
За время программы участники будут работать с опытными сотрудниками различных отделов музея, что позволит им раширить знания, получить профессиональные навыки, а также создаст новые возможности для будущей карьеры. Участникам, успешно исполнившим обязательства, будут вручены сертификаты и характеристики.
Присылайте ваши резюме на электронный адрес mail@azcarpetmuseum.az с пометкой «Программа летней стажировки» в теме письма.
В «Программе летней стажировки» АНМК, организуемой с 2016 года, в общей сложности приняло участие 133 человека. Наряду с гражданами Азербайджана в программе также приняли участие граждане Турции, США и Канады. Часть участников приступила к работе в различных учреждениях по завершении программы.