“Mənim bayrağım” tədbiri
6 noyabr 2016-cı il tarixində Azərbaycan Xalça Muzeyinin Uşaq Muzeyi şöbəsi tərəfindən “Dövlət bayraq günü” münasibəti ilə “Mənim bayrağım” adlı tədbir keçirilib.
Tədbirin açılışında Azərbaycan Xalça Muzeyinin direktoru Şirin Məlikova, muzeyin Uşaq muzeyi şöbəsinin müdiri Azər Abdullayev, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm nazirliyinin Beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq sektorunun müdiri Nuriyyə Məmmədova və Bakı Avropa Liseyinin direktoru Aygün Mikayılova çıxış ediblər. Qeyd olunub ki, tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd uşaqlara və gənclərə tariximiz, milli adət-ənənələrimiz və dəyərlərimiz haqqında geniş məlumatlar verməkdir.
Daha sonra Uşaq muzeyi şöbəsinin dərnək üzvlərinin əl işlərindən ibarət “Mənim bayrağım” adlı rəsm sərgisi və dekorativ-tətbiqi sənət nümunələri nümayiş olunub. Burada qonaqlara Avropa liseyi şagirdlərinin ifasında vətənpərvərlik ruhunda mahnılar və şeirlər təqdim olunub.

Мероприятие "Мой флаг"
6 ноября 2016 года по инициативе отдела детского музея Азербайджанского музея ковра прошло мероприятие "Мой флаг", посвященный Дню Государственного флага. На мероприятии выступили директор Азербайджанского музея ковра Ширин Меликова, заведующий отделом детского музея Азер Абдуллаев, заведующая сектором сотрудничества с международными организациями Министерства культуры и туризма Нурия Ахмедова и директор Бакинского европейского лицея Айгюн Микаилова. Было отмечено, что главная цель мероприятия - донести до детей и молодежи как можно больше сведений о нашей истории, национальных традициях и ценностях.
Затем гостям была представлена выставка "Мой флаг", состоящая из рисунков и образцов декоративно-прикладного искусства детей, посещающих кружок отдела детского музея.