“1941-1945 – unudulmayan tarix” tədbiri
6 may 2016-cı il tarixində Azərbaycan Xalça Muzeyində “1941-1945 – unudulmayan tarix” adlı tədbir keçirildi.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Müharibə, Əmək və Silahlı Qüvvələr Veteranları Təşkilatının xətti ilə faşizm üzərində qələbə çalan veteranlarımız gənclərlə görüşərək xatirələrini bölüşdülər.
“Azərxalça” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin sədri Əlisəfa Nuriyev çıxış edərək həmin təşkilatın işçilərinin müharibə illərində ön cəbhəyə köməyindən danışdı.
Tədbirdə Azərbaycan Xalça Muzeyinin Uşaq Muzeyi şöbəsində fəaliyyət göstərən rəsm dərnəyinin mövzuya uyğun rəsm sərgisi təqdim olundu və Uşaq Teatrının üzvləri vətənpərvərlik ruhunda mahnılar ifa etdilər.

"1941-1945 - незабываемая дата"
6 мая 2016 года в Азербайджанском музее ковра состоялось мероприятие "1941-1945 - незабываемая дата".
На мероприятии, при посредничестве Организации ветеранов войны, труда и вооруженных сил Азербайджанской Республики, ветераны встретились с молодежью и поделились своими воспоминаниями. Председатель открытого акционерного общества "Азерхалча" Алисафа Нуриев в своем выступлении рассказал о помощи сотрудников данного предприятия переднему фронту в годы войны.
Гостям также была представлена выставка, состоящая из работ детей, посещающих кружок рисования отдела детского музея Азербайджанского музея ковра. Кроме того, участниками детского театра были исполнены патриотические песни.