“Azərbaycanın mədəni sərvəti” layihəsi çərçivəsində keçirilən ustad dərslərin iştirakçılarının mükafatlandırılma mərasimi
Cari ilin 23 dekabr tarixində Azərbaycan Xalça Muzeyində YUNESKO üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Komissiyası və Azərbaycan Xalça Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Azərbaycanın mədəni sərvəti” layihəsi çərçivəsində keçirilən ustad dərslərin iştirakçılarının mükafatlandırılma mərasimi keçirildi.
Azərbaycan Xalça Muzeyinin direktoru Şirin Məlikova tədbirdə çıxış edərək ustad dərslərlə bağlı ətraflı məlumat verdi. Tədbirdə həm də YUNESKO üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Komissiyasının müşaviri Gülnarə Ağalarova, muzeyin elmi bərpa və konservasiya üzrə direktor müavini Yalçın Səlimov və kurs iştirakçıları çıxış etdilər.
Çıxışlardan sonra tədbir iştirakçıları “Azərbaycanın mədəni sərvəti” layihəsindən bəhs edən videoçarxa baxdılar.

Awarding ceremony of the participants who attended master classes held in the framework of the project “Cultural Wealth of Azerbaijan”
On December 23, 2016 in the Azerbaijan Carpet Museum was held the awarding ceremony of the participants who attended master classes held in the framework of the project “Cultural Wealth of Azerbaijan” with the joint organization of the Azerbaijani National Commission for UNESCO and the Azerbaijan Carpet Museum.
At the ceremony, the director of the Azerbaijan Carpet Museum, Shirin Malikova spoke about the master classes. Moreover, advisor of the Azerbaijani National Commission for UNESCO, Gulnara Aghalarova, the museum's deputy director for scientific restoration and conservation Yalchin Salimov and course participants gave a speech at the event.
After the speeches, the participants watched a video about the project “Cultural Wealth of Azerbaijan”.