Bu gün ümummilli lider Heydər Əliyevin anım günüdür
Bu gün ümummilli lider Heydər Əliyevin anım günüdür. Azərbaycan Xalça Muzeyinin kollektivi başda muzeyin direktoru Şirin Məlikova olmaqla ulu öndər Heydər Əliyevin xatirə günü ilə əlaqədar Fəxri Xiyabanda onun məzarını ziyarət ediblər. Ümummilli liderin abidəsi önünə gül dəstələri qoyulub, müasir Azərbaycan dövlətinin memarı olan dahi rəhbərə dərin hörmət və ehtiram ifadə edilib.
Anım günü ilə əlaqədar Azərbaycan Xalça Muzeyində Heydər Əliyevin milli incəsənətimizə, xüsusilə də xalça sənətinə həm sovet, həm də müstəqillik illərində göstərdiyi əvəzsiz xidmətlərini işıqlandıran foto-materiallar təqdim olunur.
Onun siyasi müdrikliyi, böyük dövlətçilik təcrübəsi ilə yanaşı, həssas qəlbi, ziyalı mövqeyi, incəsənətə olan marağı dahi şəxsiyyət olduğunu bir daha sübut edir. Azərbaycan incəsənətinə göstərdiyi diqqət və sevgi onun layiqli davamçıları – ölkəmizin Prezidenti İlham Əliyev və Birinci Vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanın apardığı uğurlu siyasi kursun ayrılmaz hissəsidir.

Today is the Commemoration Day of National Leader Heydar Aliyev.
In connection with Commemoration Day of National Leader Heydar Aliyev, the Azerbaijan Carpet Museum staff headed by the museum director Shirin Melikova visited his grave in the Alley of Honor. The museum staff honored the memory of the architect of modern Azerbaijan and laid flowers on his grave.
On the Commemoration Day, the Azerbaijan Carpet Museum presents photo-materials reflecting national leader’s outstanding merits to the development of our national art, especially carpet art both during the Soviet period and Independence years.
His political wisdom, experience as a founder of statehood, a compassionate heart, an interest in arts once again prove the greatness of his personality. Love and care to the Azerbaijani art have become an integral part of the successful political course of worthy successors of his heritage – President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Vice-President Mehriban Aliyeva.